Etiket Arşivleri: odası

Blog

İnegöl Yatak Odası

İnegöl Yatak Odası

Yatak odası, aile bireylerinin uyuma, dinlenme gibi eylemleri ve kişisel etkinliklerini gerçekleştirdiği her evde bulunan temel kısımlardan biridir. Bazı kültürlere has olmak üzere yatak odası birden fazla olarak da düşünülebilmektedir. Ülkemizde genelde ebeveynlerin paylaştığı oda olarak düşünülen yatak odası, çocuk ve gençler açısından da bu isimle adlandırılabilmektedir. İnegöl yatak odası bünyesinde bulunan mobilya ve eşyalar arasında yatak, komodin, gardırop, şifonyer, tuvalet aynası ve aydınlatma ögeleri bulunur. Günümüzde sadece yatma eylemini gerçekleştirmek için gidilmeyen aynı zamanda çok kapsamlı bir yaşam alanına dönüşen yatak odalarında, pek çok ayrıntı ihmal edilmeksizin düşünülmekte ve bu ayrıntılar hayatı kolaylaştırıcı faktörler olarak ön plana çıkmaktadır.

Yatak Odası Nedir?

İnegöl yatak odası; ince düşünülmüş ayrıntıları barındıran, ihtiyaçların tümünü karşılamak üzere dizayn edilen ve tüm bu unsurlarla birlikte estetik tasarım da ihmal edilmeden planlanan mühim yaşam alanları ve kısımlarından biridir. Yatak odası, en rahat ve huzurlu zaman geçirilecek bir alan olarak düşünüldüğünden bu anlayış doğrultusunda dizayn edilen bir yatak odası, odayı kullananları hiçbir şekilde yormayacaktır ve rahatsız etmeyecektir. Dekor da bireylerin kendini rahat hissedeceği şekilde belirlenmeli ve renk seçimi de dinlendirici tonlarda seçilerek huzurlu bir ortamın oluşması sağlanmalıdır. Yatak odası, istenilen tarz ve eve uyumlu renkler doğrultusunda seçilebilir; evin tüm kısımlarında olduğu gibi şıklık ve zarafet kolayca yakalanabilir.

Hangi Yatak Odasını Almalıyım?

Yatak odasında bulunan yatağın sahip olduğu baza ve başlık, odanın dekorasyon tarzını belirleyici unsurlardır. Yatak olarak gösterişli ve klasik bir model düşünülebilirken modern ve platform bir seçim de yapılabilir. Yatak bazası ve başlığı kadar şifonyer, komodin ve gardırop da odanın tarzını belirleyici ana ögelerdendir. İnegöl yatak odası bünyesine yerleştirilecek küçük çalışma masası veya makyaj masası ortama ayrı bir hava katar. Yatak örtüleri pencerelerle uyum yakalayacak şekilde seçilmeli ve dekorasyonu tamamlayıcı etkiye sahip olmalıdır. Onlar da yine odanın renk ve tonlarına uyumlu olarak belirlenmelidir. Yatak odasında koltuk düşünülüyorsa konforlu ve rahatlatıcı olan tercih edilmelidir.

 

Blog

İnegöl Yaşam Odası

İnegöl Yaşam Odası

Günümüzde yaşam odası olarak da adlandırılan salonlarda, yemek odası ve koltuk takımları bir arada yer alabilmektedir. Bu odaları beğeniler ve tarzlar doğrultusunda tasarlamak, odanın her alanını düzgün bir şekilde kullanmak; aile fertlerinin elinde olan bir durumdur. Koltuk takımı ve yemek odası takımı, birbirini tamamlar nitelikte olup yaşam odası bünyesinde satışa sunulan belirli tasarımlara sahip ürünlerdir. Bunlar, birbirini tamamlayan nitelikte olabileceği gibi birbirinden bağımsız ve farklı tasarımlar olarak da vitrinlerdeki yerini alır. İnegöl yaşam odası bünyesinde satışa sunulan mobilyalar ve eşyalar, rahatlığı ve konforu ön plana çıkaran, şıklık ve estetiklikten de hiçbir şekilde ödün vermeyen aynı zamanda evin dekoruyla kolaylıkla uyum yakalayabilecek ürünlerdendir.

Yaşam Odası Nedir?

Yaşam odası, yemek odasına ait tüm unsurların ve koltuk takımlarının aynı ortamda birleştiği evin önceden salon olarak adlandırılan ve nitelendirilen kısmına şimdilerde verilen isimdir. Tasarımın ön planda yer aldığı ve kişisel tarzların belirleyici olduğu yaşam odalarında, pratik ve minimal seçimler daha fazla tutulmaktadır. Bu seçimler, odanın sahip olduğu alan ve odanın duvar renkleri doğrultusunda şekillenmektedir. Örneğin yeterince güneş almayan bir yaşam odasının koyu renklere sahip eşyalarla kaplanması çok da uygun ve uyumlu bir seçim olmayacaktır. Bu tip alanlarda, açık renk seçimi daha yerinde olacaktır. Ayrıca İnegöl yaşam odası içerisinde değişik bir ambiyans yakalanmak istendiğinde koltuk takımlarının renkleri, yemek odasınınkinden farklı tonlarda seçilebilir.

Yaşam Odası Modelleri

Yaşam odası modelleri, evde sürekli yaşayan bireylerin ve eve misafir olarak gelenlerin rahat edeceği ve konforlu bir yaşam süreceği şekilde tasarlanmaktadır. Kullanıcılar hem şıklığı hem de rahatlığı bir arada gördükleri ayrıca kaliteli bir şekilde zaman geçirebileceklerini düşündükleri modellerden fazlasıyla hoşlanmaktadır. Yaşam odasının kendine özgü bir havasının olması ve ortama girildiği vakit bu durumun kolaylıkla hissedilmesi; mobilya satın alınmadan önce arzu edilen en önemli duygulardandır. İnegöl yaşam odası bünyesinde sunulan kaliteli, şık ve tarz mobilyalar hem kullanıcıların beğenilerini yakalamakta zorlanmamakta hem de girdiği ortamlarda farkını ortaya rahatlıkla koymaktadır.

X
Görüşmeyi başlat
Bizimle İletişim Kurun
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz ?